Hinduizmin Vedaları,
Budizmin Dhammapada'sı ve Upanişadlar,
Doğu'nun ruhani derinliklerinin tanığı olan kutsal metinlerdir. Vedalar, doğanın şaşırtıcı güzellikleriyle dolu lirik ilahilere ev sahipliği yapar ve tek bir tanrıya olan derin bir dini huşuyla yankılanır. Bunlar, Hindu edebiyatının en eski temellerini oluşturan kutsal yazılardır.
Öte yandan, Dhammapada, Budizm'in erdem ve ciddiyetle ilgili etik öğretilerini içerir ve aydınlanma arayışındaki bireyler için mükemmel bir rehberdir.
Upanişadlar ise, insanoğlunun ruhani derinliklerine olan dalışını, ruhun doğasını, Yüce Varlık'ı ve insanın evrendeki yerini sorgulayan metinlerle temsil eder. Upanişadlar, ruhani bir yolculuğun anahtarıdır. Batılı okuyucular için bazı kavramlar yabancı olsa da, bu metinler, düşünce tarihindeki en şaşırtıcı eserlerden bazıları olarak kabul edilir. Üç metin de, insanın kozmik anlam arayışına dair eşsiz bir perspektif sunar ve ruhani bir yolculuğa çıkmak isteyenler için anahtar niteliğindedir. Bu eserlerle Hindistan’ın Kutsal Metinlerinin aydınlanmasını deneyimleyeceksiniz.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786253684914
Yayın Tarihi :2023-10-27
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Hindistan’ın 3 Kutsal Metni: Vedalar (Vedik İlahileri), Upanişadlar, Dhammapada
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :160
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Payam Böke
İlgili Eserler