İç mimarinin temel araçlarının sıralandığı başlıklarla sunulan bu kitaplar, akademik programlara uygun bir şekilde, kuramsal ve uygulamaya yönelik konuları çağdaş ve yaratıcı projeler üzerinden anlatmaktadır.
Kitaplarda, malzemelerin işlevsel ve yaratıcı kullanımları, ölçek ve iç mekânla nesne arasındaki ilişkiyi inceleme yöntemleri, iç mekân çizimi ve proje sunumu, mevcut binalar ve yeni yapılacak ekler arasındaki ilişkiler, tasarım öğelerinin konumlandırılması, ana binanın hem içerisinde hem de dışarısındaki unsurların iç mekâna etkisi, sergileme tasarımı, pafta düzen, yürüyüş hızı ve sirkülasyonla ilgili konuları ele almaktadır.
Diskoya pek de benzemeyen, sıra dışı, çılgın gece kulübü Haçienda'nın açılışından izometrik perspektif çizimlerinin tasarıma etkisine kadar iç mimarlığın çağdaş, yaratıcı tasarım süreçlerini açıklayan bu kitaplarda, dergilere bakarak ve sohbet ederek çok uzun arayışlar sonucunda bulunabilecek çağdaş ve sıra dışı tasarım örnekleri bir arada sunulmuştur.
Sette yer alan kitaplar: İç Mimarlıkta: Biçim + Yapı, İç Mimarlıkta: Bağlam + Çevre ,
İç Mimarlıkta: İç Mekan Çizimi ve Sunumu, İç Mimarlıkta Yapı Bileşenleri ve Nesneler,İç Mimarlıkta; Doku + Malzeme, Mağaza Tasarımı,Stant Tasarımı ve Sergileme

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789750406867
Yayın Tarihi :2021-03-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :1264
Kapak :Karton
Kağıt :Kuşe
Boyut :160 X 230
Emeği Geçenler :
Yazar   : Sally Stone
Yazar   : Graeme Brooker
Yazar   : Ro Spankie
Yazar   : Lynne Mesher
Yazar   : Pam Locker
Çevirmen   : Cansu Uçar
Çevirmen   : Feyza Akder
Çevirmen   : Neslihan Şık
Çevirmen   : Sezen Haskatar
Çevirmen   : Zeynep Vaizoğlu
Yazar   : Russell Gagg
İlgili Eserler