Format Kitap
Barkod 9786050665499
Yayın Tarihi 2021-02-22
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 97
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Frank O Hara
Çevirmen   : Şebnem Şençağlayan

Frank O'Hara 1966'da 40 yaşında öldüğünde, New York Times, ölüm haberini şöyle yazdı: New York'da, Modern sanat sergileri düzenleyenin yardımcısı öldü - ayrıca o bir şairdi. Dönemin gazeteciliği adına utanılacak bir başlıktı. Şiir yazan ve de üstelik müthiş şiirlere imza atan bir şair için ayrıca diye bir tanım yoktur!

Frank O'Hara , NY Modern Sanatlar Müzesinde küratör olarak çalışıyordu ve iyi sergilerin düzenlenmesinde onun imzası vardı. Frank O'Hara çok yönlü bir yaratıcı kişiliğe sahipti, şiir, resim, sinema üçgeninde çaba sarf etti. Onun dile getirdiği: Ey film endüstrisi, seni seviyorum! sözü sinemaya nasıl büyük bir tutkuyla bağlı olduğunu da gösterir. Ave Maria başlıklı şiiri: Amerika'nın anneleri, bırakın çocuklarınız filmlere gitsin dizesiyle başlar.
Farank O'Hara, Islak Şehir başlıklı şiir seçkisi, Simurg Art Yayınlarından ön sipariş için hazır. Kitabı, Şebnem Şençağlayan dilimize kazandırdı. Kitap, O'Hara'nın en güzel şiirlerini kapsıyor ve onun şiirine hakim iç-ritmi etkileyici biçimde sunuyor. İyi şiir okuru, iyi seçkileri hak eder.

devamını oku..
Kategori : Edebiyat
18.00
Liste Fiyatı : 18.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim