“Bu Benim Bedenim” kitabıyla çocuklarda mahremiyet bilinci oluşturan Hatice Kübra Tongar, şimdi genç-lerin cinsellikle ilgili sorularını cevaplandıran bir eserle karşımızda. Çocuklar büyüdükçe, cinsellikle ilgili me-rakları artıyor ve bu konuda sorular soruyorlar. Ne yazık ki yetişkinler bazen bu konularda doğru bir dille ya-nıtlar vermek yerine “kem küm” demekle yetiniyor. Cinsellik ne demek? Üremek nedir? Cinsiyet ne demektir? Bebek annesinin karnına nasıl girer? Peki, za-manı gelince karnından nasıl çıkar? Bebekler nasıl oluşur? Bebekler anne karnında nasıl yaşar? Büluğa nasıl erilir? Bedenimi nasıl korurum?
İşte bu kitapta gençlerin aklına takılan bütün bu soruların cevabını bulacaksınız. Ve sizi temin ederiz ki hiçbir cevapta “kem küm” etmeyeceğiz.

YAZAR HAKKINDA
HATİCE KÜBRA TONGAR
Nöropsikoloji doktorantı, çocuk gelişimi uzmanı ve aile danışmanıdır. İlk kitabının yayınlandığı 2009 yılın-dan bugüne kadar kitapları milyonlarca okura ulaşmış ve farklı dillere çevrilerek ülke sınırlarını aşmıştır. Evli, üç çocuk ve iki kedi annesi olan Tongar, Genel Yayın Yönetmeni olduğu Aile Yayınları’nda bebeklere, çocuk-lara, gençlere ve yetişkinlere içerikler üretmektedir. Aile kurumuna önem veren yazar, bu kuruma destek vere-bilmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Şu an evine gidip baksak, onu ya kitap okurken ya bir şeyler yazar-ken ya da çocuklarıyla oynarken bulmamız muhtemeldir.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786259897943
Yayın Tarihi :2023-12-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Kem Küm
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :96
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Hatice Kübra Tongar
Resimleyen (Çizer)   : Betül Abiş İşeri
Editör   : Ayşe Çetintaş
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler