Diğer Resimler

Yazarlar : Baykan Günay - A. Burak Büyükcivelek - Melih Ersoy - Tolga Levent - Sinan Burat - Fikret Zorlu - Z. Ezgi Haliloğlu Kahraman - Olgu Çalışkan - Suna Senem Özdemir - Meltem Şenol Balaban - Ayda Eraydın - Bahar Gedikli - F. Nihan Özdemir Sönmez - Burak Belge- Tolga Ünlü - G. Pelin Sarıoğlu Erdoğdu - Bilge Armatlı Köroğlu- M. Anıl Şenyel-
-Ö. Burcu Özdemir Sarı - Deniz Altay Kaya - Mustafa Kemal Bayırbağ - Zeynep Günay - K. Mert Çubukçu - Nil Uzun - Osman BalabanBu çalışma, okuyucuya kentsel planlama alanının temel kavramlarını, konularını ve güncel tartışmalarını meslek alanının çok yönlülüğünü yansıtacak biçimde ve olabildiğince sade bir dilde sunmayı amaçlamaktadır.

Ülkemizde elli beş yılı aşkın bir geçmişe sahip kentsel planlama eğitimine ve yirmiden fazla planlama okulunun varlığına rağmen kentsel planlama alanına ilişkin Türkçe kaynak sıkıntısı devam etmektedir.
Bu kitapla hem bu alanda Türkçe olarak verilmiş eserlerin çeşitlenmesine hem de kentsel planlama meslek alanının tanıtımına katkı sağlamak hedeflenmektedir.

Kent Planlama kitabı kentsel planlama alanında eğitim gören, planlama eğitimi almayı düşünen veya çeşitli sebeplerle planlama alanına ilgi duyan okuyucuya hitap etmeyi amaçlamaktadır.
Kitap, çeşitli üniversitelerden her biri kendi alanında uzman yirmi beş akademisyenin çok değerli katkıları ile hazırlanmıştır.

Kentsel planlama alanına giriş niteliği taşıyan bu başvuru kaynağı "Kent, Planlama ve Temel Kavramlar", "Planlamanın Temel Konuları", "Planlamada Güncel Tartışmalar" başlıkları altında üç ana bölüm olarak siz değerli okuyuculara sunulmaktadır..

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789755338743
Yayın Tarihi :2017-02-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Kent Planlama
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :663
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Baykan Günay
Yazar   : Meltem Şenol Balaban
Yazar   : Zeynep Günay
Hazırlayan   : Suna Senem Özdemir
Hazırlayan   : Ö. Burcu Özdemir Sarı
Hazırlayan   : Nil Uzun
Grafiker   : Şebnem Çiler Tabakçı
Grafiker   : Aslı Sezer
Yayın Yönetmeni   : Şebnem Çiler Tabakçı
Dizgici   : Yalçın Ateş
Yazar   : Baykan Günay;Meltem Şenol Balaban;Zeynep Günay
Hazırlayan   : Suna Senem Özdemir;Ö. Burcu Özdemir Sarı;Nil Uzun
Grafiker   : Şebnem Çiler Tabakçı;Aslı Sezer
İlgili Eserler