Kitabın amacı, çocuklara temel kodlama kavramları ile birlikte, kodlamanın mantığını, algoritmik düşünmeyi, bir probleme çözüm odaklı yaklaşmayı öğretmek ve bunu hayatın her alanına taşımayı hedeflemektedir.
Kodlama Öğreniyorum serisi ilkokul her sınıf için, çocukların ilgili sınıftaki bilgi ve becerileri gözetilerek hazırlanmıştır.
Kitaplarda amaç algoritma, döngü, koşul yapıları, fonksiyonlar gibi temel kodlama kavramlarını çocuğa benimsetmektir. Her kavram hem kâğıt üstü etkinliklerle, hem blok kodlama araçları Scratch ve Code.org ile pekiştirilir. Bunun amacı ilgili kavram bir kere çocuk tarafından anlaşıldığında hangi programlama dili olursa olsun onu uygulayabilir olmasıdır.
Kitapla birlikte tavsiye edilen yazılımların tamamı ücretsizdir ve ücretli bir kullanıma yönlendirme yapılmaz.
Kâğıt üstü etkinlikler, kitap sonunda verilen stickerlar ile yapılabilir. Böylelikle oyunlaştırma ögesi eğitime dahil edilmiş olur. Kâğıt üstü örnekler ile çocuğun kavramsal olarak konuyu anlaması sağlanır. Boş bırakılan bloklara doğru kodun sticker’ını yapıştırması beklenir.
Kitap, anlatılan kavram ve sınıf seviyesine göre çocuğu doğrudan ilgili Code.org, Kodable ve Tynker örneklerine yönlendirir. Bir örnek beraber çözüldükten sonra kalan seviyelerin de öğrenci tarafından tamamlanması beklenir.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786052359037
Yayın Tarihi :2023-10-18
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Kodlama Öğreniyorum-1. Sınıflar için 4.Baskı
Baskı Sayısı :4.Baskı
Sayfa Sayısı :88
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :165 X 240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Doğukan Erdoğan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler
%10
Metaverse

137.70153.00
MetaverseSangkyun Kim