Mehdi Bektaş, 68'in siyasal rüzgarlyla edindiği siyasal kimliğini, 1977 yılında Dev - Genç'in avukatlığı ile ete kemiğe büründürür. Dev - Genç ile başlayan siyasal süreç, 12 Eylül'le kesintiye uğrasa da Mehdi Bektaş'ın yaşamında kesintiye uğramaz.

12 Eylül 1980 askeri darbesiyle, Dev - Genç'in avukatlığından, Devrimci Yolcuların ve diğer sol grupların avukatlığıyla mücadelesini sürdürür. Ve il il, ilçe ilçe, Türkiye'yi bir uçtan bir uca kat ederek; Erzincan'dan, Ankara'ya, Adana'dan, İzmir'e o mahkeme senin bu mahkeme benim, gece gündüz koşturur durur, 12 Eylül Askeri Mahkemelerinde savunduğu sol, sosyalist, yurtsever sanıkların, mağ-durların yanında olur. Birçok davada, berat eden, tahliye olan sanıkların sevinçlerine ortak olurken, idam edilenlere tanıklık yapmanın, acısını ve hüznünü yaşar.

Bu kitap, Mehdi Bektaş'ın kaleminden, bir yanıyla, 68'den günümüze Mehdi Bektaş'ın siyasal, hukuksal, toplumsal yaşamından ve mücadelesinden kesitler sunarken, öte yanıyla, Türkiye'nin 68'den günümüze uzanan siyasal tarihinin de bir özetidir.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786054554331
Yayın Tarihi :2017-04-21
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Maraş'tan Bir Haber Yok; Siyasi Bir Avukatın Anıları
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :280
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :140 X 220
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehdi Bektaş
Editör   : Recep S.Tatar
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler