Programcılık nedir? Programcı olabilmek için neler gerekir?

Kimler programcı olabilir? Programcılar ne yapar?
Bu sorulardan yola çıkarak, programcılığı masaya yatıran Programcılık Mantığı, programcı olmak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyenler için yazılmış benzersiz bir kaynak. Temel programlama öğelerinden, görsel programcılığa, programcılık terimlerinden nesne temelli programlamaya kadar, programcılık hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey bu kitapta yalın bir dille ve günlük hayattan örneklerle anlatılıyor.
Programcılığa nereden başlayacağını bilemeyenler, bu kitap tam sizin için. Değişkenler, fonksiyonlar, sınıf ve nesneler, akış şemaları, görsel programcılık, nesne temelli programlama gibi temel programlama konularını detaylı olarak inceleyen kitap, işlediği her konu için Java, C#, VB.NET ve Delphide yazılmış örnek uygulamalar da içeriyor. Böylece en çok kullanılan bu dört programlama dilini de bir arada görme ve kıyaslama imkânı da sunuyor.

Algoritma yapılarını, günlük hayattan örneklerden yola çıkarak anlatan, her uygulamanın dört ayrı dilde yazımını veren bu kitap, bu özellikleriyle Türkiyede bir ilk.
Kitap içindeki uygulamalar da kitapla birlikte verilen CDde geliyor

Programcı kimdir?
Programlama dilleri ve karşılaştırmaları Programcılık Terimleri Temel Algoritma Öğeleri Mantıksal Operatörler Akış Şemaları Nesne Temelli Programlama Görsel Programcılık

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789756477380
Yayın Tarihi :2014-10-30
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :8.Baskı
Sayfa Sayısı :448
Kapak :Karton
Kağıt :1.Hamur
Boyut :165 X 240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Kerem Köseoğlu
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler