Neden öfkelendiğimizi, neden neşelendiğimizi, neden telaşa kapılıp heyecanlandığımızı bilen bir bilim var mı? Yani ruh halimizi? İçinde bulunduğumuz duygu durumumuzu? Bu duygu durumumuzun davranışlarımızı nasıl etkilediğini, davranışlarımıza nasıl şekil verdiğini? Neden korktuğumuzu, korkunun ne olduğunu, hiçbir somut nedeni yokken neden o an kendimizi mutsuz hissettiğimizi? Neden bazı insanların çok zeki olduğunu, bazı insanların ise zekâlarının ortalamanın altında olduğunu bize açıklayabilen bir bilim var mı? Bütün bu sorularımıza yanıt veren bilimin adı psikolojidir. Annemizin öfkesi, babamızın neşesi, ablamızın telaşı, kardeşimizin heyecanı bir insan bilimi olan psikolojinin konusudur.

Yazar Özgeçmişi: Metin Hakyeri
1963 yılında Afyonkarahisarda doğdu. İlkokula Zonguldakta başladı İstanbulda bitirdi. Suadiye Lisesinden 1983 yılnda mezun olan Hakyeri, İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Sistematik Felsefe Bölümünü bitirdi.
Uzun yıllar haftalık dergiler ve gazetelerde görev yaptı. 10 yıl Cumhuriyet Gazetesinde iç politika editörü olarak çalıştı ve en son NTVden emekli oldu.
Halen özel bir eğitim kurumunda felsefe grubu dersleri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789752864276
Yayın Tarihi :2014-05-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :48
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Metin Hakyeri
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler
%10
Boş Ayna

265.50295.00
Boş AynaKaryl McBride