Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere: Arzın en kıymetli iki hazinesi... Cenâb-ı Hakk’ın nazargâhı, meleklerin ziyaretgâhı, enbiyanın otağı, Müslümanların murâdı iki kutsal şehir. Gidip ziyaret etmek şöyle dursun; kalbi, gönlü orada olanların bile huzura erdiği, her karış toprağında Âlemler Sultanı’nın ve yol arkadaşlarının alın terleri, ayak izleri ve daha nice mübarek hatıraları bulunan mukaddes topraklar...

Bugüne kadar sayısız eser kaleme alınmıştır kutlu beldeler hakkında.. Kimi yüreğinde taşıdığı özlemini, kimi de gideremediği hasretini dile getirmiştir bu vesileyle. Buralar için binlerce şiir, yüzlerce kaside söylenmiştir âşıkları tarafından.
“İki Eşsiz Hazine” de sizi tarihte müstesna bir yolculuğa çıkaracak, iki muhterem şehrin dününe bugününe götürecek. Yüzlerce yıllık mazinin muhteşem sayfaları arasında dolaşırken Mekke-i Mükerreme’nin ve Medine-i Münevvere’nin hem manevi yönlerini öğrenecek hem de buralara gösterilen tazim, hürmet ve sevgiyi derinlemesine hissederek tarihe şahitlik edeceksiniz.

Yüreğinde bir ömür Hicaz hasreti çekenler ve Haremeyn-i Şerifeyn’i yaşamak isteyenler için muhteşem bir mihmandar...”

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786256661004
Yayın Tarihi :2024-02-09
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Ruhlara Şifa;Mekke - i Mükerreme İki Eşsiz Hazine 1
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :352
Kapak :Ciltli
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :165 X 215
Emeği Geçenler :
Yazar   : Fatih Karaboğa
Editör   : Mesrure Çelebi Karaboğa
Editör   : Hatice Erva Karaboğa
Grafiker   : Abdüssamed Kay
Grafiker   : Şükrü Tetik
Editör   : Ömer Selim Mert
Grafiker   : Adnan Elmasoğlu
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler