Format Kitap
Barkod 9786053759690
Yayın Tarihi 2019-07-04
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 288
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : James Joyce
Çevirmen   : Fuat Sevimay
Editör   : Alican Saygı Ortanca
Düzeltmen   : Alican Saygı Ortanca
Grafiker   : Hamdi Akçay
Hazırlayan   : Emirhan Burak Aydın

Modern edebiyatın en çetrefil, dilin, anlatının sınırlarını yıkıp geçen, roman türünü bambaşka ihtimallerle tanıştıran yazarı James Joyce için, Beckett onun eserleri şeyle ilgili değil, o şeyin ta kendisidir, der. Jorge Luis Borges, Flann O'Brien, David Foster Wallace, Gabriel Garcia Marquez ve başka sayısız yazarı etkileyen Joyce, sadece Dublin'i ve İrlanda'yı anlatarak evrensel ve zamansız bir edebiyat bıraktı ardında.

Joyce'un Cizvit okullarında geçen çocukluğundan, üniversitede tanıştığı insanlardan, alkolik babasından, dindar annesinden, dönemin siyasi gerginliklerinden, inançla, kadınlarla ilişkisinden beslenerek yazdığı bu roman, sanatçının, yazarın neden kalabalıktan ayrıldığını, ayrılmak zorunda kaldığını gösteren, serbest dolaylı anlatımın, bilinç akışı tekniğinin en güçlü örneklerinden.

Sanatçının Gençlik Portresi, gençlik ateşiyle öfkeli, kendinden emin, içinde fırtınalar kopan, çok çok tartışan ya da sadece dinlemekle, izlemekle yetinen ama yazarken, yazıyı konuşurken gürül gürül canlanan sanatçının belki de hiç değişmeyecek hikâyesi.

Sanatçının Gençlik Portresi, İngiliz edebiyatının daimi bir parçası olarak kalacaktır.

- Ezra Pound

Büyüleyici. Bir yetişkinliğe adım atma hikâyesi, belki de İngiliz edebiyatında bu türün başlıca örneği.

- Karl Ove Knausgaard

devamını oku..
Kategori : Edebiyat
% 30
indirim
18.90
Liste Fiyatı : 27.00
Kazancınız : 8.10

Stokta yok
Favorilere Ekle