Şiddet, hoşgörüsüzlük ve yazılı söze tam bir düşmanlık karşısında sürdürülmeye çalışılan günlük hayat, hiç bitmeyecekmiş gibi duran bir işgal Ama onları yok etmenin tek yolu bilgilerini yok etmektir ve bilgiyi koruyanlar vardır.
Ursula K. Le Guin´in devamlı okuyucuları daha önce yayımladığımız Marifetler´de tanıştıkları karakterleri de fark edecekler Sesler´de. Sırada ise Güçler var.

YAZAR HAKKINDA:
Ursula Kroeber LeGuin, 1929´da Kaliforniya´da doğdu. Babası ünlü antropolog Alfred Kroeber, annesi ise yazar Theodora Kroeber´dir. Radcliff ve Columbia üniversitelerinde edebiyat eğitimi gördü. 1950´li yıllarda fantastik öyküler ve romanlar yazmaya başladı. 1962´de ilk bilimkurgu öyküsü yayımlandı. 1974 tarihli Mülksüzler´e kadar altı bilimkurgu romanı yazdı. Bu tarihten sonra zaman zaman bilimkurgu öyküleri yazmakla birlikte romanlarında daha ziyade yarı gerçekçi/yarı fantastik temalar işledi. Türkçede Mülksüzler ile başladığımız Le Guin edebiyatı, okurdan gördüğü ilgiyle birlikte, geniş bir koleksiyon oluşturdu. Yazarın ilk dört kitaptan on yıl sonra yazdığı Öteki Rüzgâr´la Yerdeniz dizisi bir beşleme haline geldi. Bu kitaptan önce yayımlanan Yerdeniz Öyküleri de aynı coğrafyada geçmektedir. Le Guin´in düzyazılarını merak eden okurlarımıza, edebiyat konulu makale ve denemelerini bir araya getirdiğimiz Kadınlar Rüyalar Ejderhalar başlıklı seçkiyi öneriyoruz.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789753426510
Yayın Tarihi :2000-01-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :240
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :130 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ursula Kroeber Le Guin (Ursula K. LeGuin)
Çevirmen   : Çiğdem Erkal İpek
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler