İstisnalar bir tarafa, sinemayı, başka bir ifadeyle, film seyretmeyi hepimiz severiz. Bu sevginin derecesi kişiden kişiye değişir elbette; kimisi az, kimisi çok, kimisi de haddinden fazla sever beyaz perdeyi. Ben işte bu haddini aşanlardan biriyim ve bu huyumdan asla şikâyetçi olmadım ve hâlâ da değilim. Gördüğünüz üzere, seyretmekle de yetinmeyip bubüyülü dünya ile ilgili yazıyor çiziyorum. Galiba yaptığım şu ki, bu iflah olmaz müptelalığıma başka kurbanlar bulup ortak etmek istiyorum. Kısacası, başkalarınında haddini aşanlardan olmasını arzu ve ümit ediyorum.
İdeolojiniz veya dünya görüşünüz her ne ise, o ancak ve ancak kültür sanatın unsurlarıyla desteklenirse, beslenirse ve yayılırsa daha güçlü olursunuz! Edebiyatta, tiyatroda, müzikte ve illâki sinemada bir şeyleryapmaz iseniz, rüzgârsız ve dalgasız denize yelkenli tekneyle açılıyorsunuz demektir ki bu da asla hedefinize varamayacaksınız anlamına gelir!
Sinema, yelkenlimizi daha az sürede, daha hızlı ve daha sağlam şekilde varacağınız yere götürecek bir rüzgâr; sinemasızlık da olduğumuz yerde çakılı kalmak... Dolayısıyla, sinema/sızlar içimizde... Sızıyı bertaraf etmek de elimizde... İhtiyaç ne? Şuur...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786052030677
Yayın Tarihi :2018-06-06
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :208
Kapak :Karton
Kağıt :1.Hamur
Boyut :140 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ş. Adnan Şenel
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler