Tanrı kainatın yaratılması için hazırlıklarını yapar. Kainatın işleyişiyle ilgili en değerli kullarından olan Zülkarneyn´i görevlendirir.
Kendisine kainatta kullanabileceği devasa ve muhteşem bir araç verir. Tanrı, kendisine kainatta yardımcı olmaları için milyonlarca kulunu gönderir. Zülkarneyn, onlarla birlikte Tanrı´nın izni ve kendisine verdiği yetkiyle kainattaki yaratılışı altı aşamada tamamlar.
Kainatta hiçbir şey hesapsız değildir. Hesabı bir tek iblis bozmuştur. Her şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanmıştır. Kainatın genişlemesinde çok büyük çabaları olur. Yıldızları ve gezegenleri oluşturur. Bunların işleyişini takip eder. Bu gezegenleri yaşama uygun hale getirir. Bitki, hareketli canlı ve insanımsıların aralarındaki ilişkileri düzenler.
Kainatın genişlemesi bittiğinde de görevi devam eder. Genişlemeden sonra geri çekilme, büzüşme başlayacaktır. Büzüşmede yaşanan her şey geriye doğru tekrar yaşanacaktır. Var edilen her insan ve insanımsı yaptıklarını bilinçleri açık şekilde görecektir. Kainat büzüşme sonunda başladığı yerde son bulacaktır. İblis´in cezası büyük olacaktır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786052492697
Yayın Tarihi :2019-03-13
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :139
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Rıdvan Ganioğlu
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler