Aslına bakılırsa bu kitap, onun hakkında okuduklarımın en iyisi. Çünkü fırsat düştükçe, kendinize onun hakkında kişisel sorular sormuş ve onları cevaplamaya koyulmuşsunuz. Onu hatırlayabildiğim kadarıyla soruları doğru cevaplamışsınız, bir ruhun devinimleri kelimelerle ne kertede ifade edilebilirse. Thomas Stonborough (Wittgenstein`ın Yeğeni)

Wittgenstein ile Konuşmalar (1949-1951), O. K. Bouwsma`nın o dönemde Ludwig Wittgenstein ile gerçekleştirdiği çok sayıda felsefi müzakereden sonra tuttuğu notlardan oluşuyor. Bu notlar, Bouwsma`nın, Austin`deki Texas Üniversitesi Beşeri Bilimler Araştırma Merkezi`nde muhafaza edilen toplu çalışmalarının bir parçasıdır. Orijinal kayıtlar, Bouwsma tarafından mutat çalışma tarzı olan günlük defterler biçiminde tutulmuştur.

Wittgenstein ile ilgili notlar daha sonra diğer defterler arasından çıkarılıp bir araya getirilmiş ve daktilo edilmiştir. Bouwsma, bazı bölümlerini arkadaşlarına gösterdiyse de bu defterlerin geniş bir çevreye yayılmasını istemedi. Elinizdeki kitap, Wittgenstein`ın hayatının son iki yılına ilişkin bu notları ilk kez herkes için ulaşılabilir kılıyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786257447546
Yayın Tarihi :2022-05-12
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Wittgenstein İle Konuşmalar (1949-1951)
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :120
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Oets Kolk Bouwsma
İlgili Eserler