İber Yarımadası anlaşılmaz bir şekilde anakaradan ayrılmıştır. Dunyanın her yerindeki gazeteler Yarımadanın o tarihi fotoğrafını kocaman manşetlerle yayınlarken birbirinden ilginç rastlantılarla bir araya gelen beş kişinin her biri de bu kopuşun kendi davranışlarının sonucu olduğunu duşunmektedir.
İki atla bir köpeği de yanlarına alarak koyuldukları seruvende, bir karaağaç dalı ile toprağa şekiller çizen Joana Carda, yerin sarsıldığını duyan Pedro Orce, surekli sığırcıklar tarafından takip edilen José Anaiço, çok ağır bir taşı denize attığının nasıl
görulduğune bir turlu akıl erdiremeyen Joaquim Sassa ve tavan arasında bulduğu bir çorapla uğraşıp duran Maria Guavaira, bizi hayali bir dunyaya doğru yola çıkartırken bir yandan da yaşamla ilgili pek çok gerçekle yuzleştiriyor.
Nobel Edebiyat Ödullu yazar José Saramago bu romanında şiirsel uslubu ve ironik yaklaşımı ile siyaseti, kimlikleri, coğrafyayı, sınırları, insan ruhunu, varoluşu, yeniden
sorgulatıyor. Don Quijote geleneğinden gelen Yitik Adanın Öykusu,
Saramagonun belki de en iyi kitabı .
Los Angeles Times
İnanılmaz eğlenceli ara ara karşımıza çıkan metafizik dokundurmalar ve yazarın zekice anlatımıyla önumuze muhteşem bir dunya seriliyor.
Publishers Weekly

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786054764174
Yayın Tarihi :2021-02-08
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :9.Baskı
Sayfa Sayısı :320
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : José Saramago
Çevirmen   : Dost Körpe
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler