Biranın öyle düşünmeden kafaya dikip susuzluğunuzu gidereceğiniz bir içki olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yapımında sadece su, tahıl, maya ve şerbetçiotu kullanılmasına rağmen sayısız türde üretilebilen bu halk içkisi insan medeniyetiyle neredeyse yaşıt, şaraptan ise bin yıl daha eski. Sanayi Devrimi'ne kadar tarihin her döneminde ve coğrafyasında kadınlar tarafından üretilen bira uzun yıllar halkların beslenme rejiminin önemli bir parçası olmuş. Bu kitabın konusu da işte bu halk içeceği olan biradır.Elinizdeki kitap, otuz yılını bu içkiye adamış bir bira militanının biranın çevresini kuşatan alan olarak tanımladığı Bira Diyarına yapacağınız yolculukta kullanışlı bir rehber niteliğinde. Bira yapımından biranın tarihteki yerine, bira türlerinden tadıma, ambalajından saklanmasına, hangi yemeklerle ne tür bira içilebileceğinden sağlıkla ilişkisine, bira ülkelerinden bira festivallerine ve dünyanın önemli tadım merkezlerine dek her şeyi bu kitapta bulabilirsiniz.Uygar şarapla avam bira karşılaştırmasına son vermenin zamanı geldi de geçiyor.

Rick Kempen birayı ilgilendiren her konunun önemli bir temsilcisi. Bol miktardaki bira bilgisini ustalıkla, hevesle ve mizahi bir dille genel okur için bir araya getiriyor.

- Thérèse Boer

Mizahi yanı kuvvetli bu kitap aynı zamanda bira dünyasını ciddiyetle inceliyor. Zevk alarak okudum.

- Menno Olivier

RICK KEMPEN

Rick Kempen profesyonel bir bira uzmanı, Bier & cO'nun bira temsilcisidir. Het Parool adlı gazetede bira üzerine köşe yazıları yazmaktadır. Hem iş hem de gündelik yaşamındaki en büyük meşgalesi, bira hevesini ve bilgisini paylaşan insanları bir araya getirmektir.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786052205242
Yayın Tarihi :2018-12-05
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :286
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Mustafa Özen
Yazar   : Rick Kempen
İlgili Eserler