İçindeki Buddhayla Tanışmak İçin 53 MeditasyonBuddha sözcuğu uyanmış olan anlamına gelir. Buddhanın benliğinin merkezinde var olan tek nitelik onun izleyiciliği, tanıklığıdır. Tanıklık, tek bir sözcuğe sıkıştırılmış spirituellik butunudur. Senin beden olmadığına, senin zihin olmadığına ve senin yalnızca bir tanık olduğuna tanık ol.

Buddha, şu âna dek insanlığın görduğu en buyuk atılımdır ve onun insan bilincine

olan katkısı muazzam bir önem taşır.

Buddhadan önce dini araştırmalar içeriyi değil, dışarıyı ele alıyordu. Dışadönuk din Tanrıya dua eder; içedönuk dindarlık meditasyon yapar. Meditasyonun kökeninde korkusuzluk vardır. Meditasyon, kimseden bir şey dilenmez ve kimseye hitap etmez. Meditasyon, bir içsel sessizlik evresidir. Bu eğlenceli kartlar ve kitap, gunluk bir meditasyon aracı olarak kullanılabilir.

Her kartta Buddhanın orijinal bir sutrası ve Oshonun o sutranın telegrafik

mesajını gunumuzde anlaşılması kolay bir dilde açıklayan içgörulu ve çağdaş

yorumu yer almaktadır.Buddhayı Keşfet, gunluk yaşamda zihnin, duyguların ve fiziksel aktivitelerin dikkatli farkındalığını destekleyecek bir araçtır. Bunlar kehanet kartları değildir; bu, geleceği

okumak ve hatta mevcut zamanda olan şeyleri yorumlamak için kullanılmadıkları anlamına gelir. Bunlar, her birimizin kendi içimizde uyanma, kendi içimizde buddhalar olma potansiyeli taşıdığımıza ve hayatlarımıza anlam ve önem katan şeyin bu uyanma sureci olduğuna dair anımsatıcılardır. Destede toplamda 53 kart vardır; yılın her haftası için bir karta ek olarak, en nihayetinde görevin kendimize ışık olmak, içimizdeki buddhanın vaadini gerçekleştirmek olduğuna dair bir anımsatıcı olarak görev yapan numarasız hatırlatma kartı Sammasati yer alır. Her kart, uzerinde bir Buddha heykelinin fotoğrafını, Gautam Buddhanın Dhammapada adıyla bilinen eserinden

kısa bir söz (sutra) ve sutra uzerine kısa bir Osho yorumu taşır. Kitap desteye karşılık gelir ve her kart için ayrıntılı açıklama sunar.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055154264
Yayın Tarihi :2020-07-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :128
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :100 X 150
Emeği Geçenler :
Yazar   : Osho (Bhagman Shree Rajneesh)
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler