Osho'nun dünyada en çok tartışılan ve merak uyandıran kitabı ?Seksten Süperbilince artık Türkçede!
Bu seks enerjisi nedir? Neden hayatlarımız üzerinde bu kadar büyük bir kontrol gücüne sahip? Neden hayatlarımızı bu kadar etkiliyor? Neden yaşantımız, hayatımızın sonuna kadar onun çevresinde dönüyor?

Çağlardır bilgeler ve peygamberler seksten uzaklaşmamız gerektiğini, onunla ilgili tüm düşünce ve arzuları yasaklamamız gerektiğini, o rüyalardan kurtulmamız gerektiğini söyleyip duruyor. Fakat o rüyalar insanları bırakmıyor; bu şekilde de bırakamaz.

?Sana seksin ilahi bir şey olduğunu söylemek istiyorum. Seks enerjisi ilahi enerjidir, kutsal enerjidir. İşte bu yüzden bu enerji yeni yaşamı yaratır. O gelmiş geçmiş en yüce, en gizemli güçtür.

?Sekse karşı düşmanlık beslemekten vazgeç. Eğer hayatına aşk yağmurlarının yağmasını istiyorsan seksle çatışmayı bırak. Seksi mutlu bir şekilde kabul et. Onun kutsallığını kabul et.

?Sana söylemek istediğim ilk prensip şu, eğer aşk denilen olguyu tanımak istiyorsan ilk anahtar seksin kutsallığını, ilahiliğini, yüceliğini tamamen, tüm kalbinle kabul etmen. Seksi ne kadar bütünüyle, ne kadar tüm kalbinle kabul edersen ondan o kadar özgürleşeceğini göreceksin.

?Aşk ve Meditasyon seksten uzaklaşmanın anahtarıdır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055006303
Yayın Tarihi :2018-03-16
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :384
Kapak :Karton
Kağıt :3.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Osho (Bhagman Shree Rajneesh)
Çevirmen   : F. Nagehan Öztürk
Editör   : Sangeet
Grafiker   : Şükrü Karakoç
Yayın Yönetmeni   : Tuğçe Nida Sevin
Yayın Yönetmeni   : Erdoğan Şemsiyeci
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler