Eğer geçmiş bir önsözse, George R. R. Martin'in yarattığı zamanımızın en yaratıcı ve eğlenceli fantastik destanı muazzam bir takdimi hak ediyor. Sonunda... İşte Buz ve Ateşin Dünyası!

170'ten fazla özgün renkli illüstrasyonun yer aldığı bu ihtişamlı eser, Buz ve Ateş'in Şarkısı serisinde yaşanan olaylara yol açan destansı savaşların, amansız mücadelelerin ve cüretkâr isyanların anlatıldığı, Yedi Krallık'ın kapsamlı bir tarihidir. Yıllar süren çalışmanın sonunda Martin, ünlü fan sitesi westeros.org'un kurucuları ve belki de bu dünyayı en az yaratıcısı kadar iyi bilen tek insanlar Elio M. García, Jr. ve Linda Antonsson ile bir araya geldi.

Bu eserde, üstatların ve septonların tüm birikimleri, ilmi, spekülasyonlar ve dilden dile aktarılan halk hikâyeleri bir araya getirilmiştir. Şafak Çağı'ndan Kahramanlar Çağı'na; İlk İnsanlar'ın gelişinden Fatih Aegon'un dünyaya gelişine; Aegon'un Demir Taht'ı kurmasından Robert'ın İsyanı'na ve Deli Kral II. Aerys Targaryen'in tahttan düşüşüne kadar uzanan; Starklar, Lannisterlar, Baratheonlar ve Targaryenlerin bugün sürdürdükleri mücadelelerin arkasındaki tarih... George R. R. Martin'in göz kamaştırıcı bir şekilde kurguladığı evreninin tamamlayıcı parçası olan Buz ve Ateş'in Dünyası, kalemin kılıçtan çok daha güçlü olduğunun gözle görülür, elle tutulur bir kanıtıdır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786254145490
Yayın Tarihi :2024-04-29
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Buz ve Ateşin Dünyası;Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :336
Kapak :Şömiz Kapak
Kağıt :Kuşe
Boyut :228 X 300
Emeği Geçenler :
Yazar   : George R. R. Martin
Yazar   : Elio Garcia
Yazar   : Linda Antonsson
Çevirmen   : Mehmet Can Ayas
Editör   : Selnur Güneş
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler