Diğer Resimler

Format Kitap
Barkod 9789755339511
Yayın Tarihi 2020-10-26
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 368
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Aykut Çoban
Yayın Yönetmeni   : Refik Tabakçı
Grafiker   : Aycan Kurt
Dizgici   : Yalçın Ateş

Çevre Politikası: Ekolojik Sorunlar ve Kuram, toplumun doğayla etkileşimlerinin yöntembilimsel, tarihsel, sınıfsal, iktisadi, siyasal, kültürel ve etik yönlerini bir arada ele alan kapsamlı bir tartışma sunuyor okura.

Aykut Çoban ekolojik sorunların çok bileşenli nedenlerini, farklı toplum kesimleri için eşitsiz etkilerini ve doğadaki canlı-cansız varlıklar bakımından sonuçlarını inceliyor. Dahası, iktisadi üretim, bireysel tüketim ve etik alanlarında öneriler getiren politika yaklaşımlarını, ayrıntılı biçimde değerlendiriyor. Sürdürülebilir kalkınma, döngüsel ekonomi, küçülme politikaları, çevreci yaşam tarzları, yeşil tüketim pratikleri, ahlaki tutum ve davranış değişiklikleri seçeneklerini mercek altına alıyor. Bu gibi politika yaklaşımlarının, ekolojik örselenmeye çare olma potansiyellerinin niçin zayıf ve yetersiz kaldığını araştırıyor. Böylece de ekolojik sorunların çözümlerinin, nerede aranması gerektiğini gösteriyor.

devamını oku..
Kategori : Çevre - Kent
% 20
indirim
39.20
Liste Fiyatı : 49.00
Kazancınız : 9.80
Miktar :  
Adet

Ön Sipariş : 02-11-2020
Bu ürün 02-11-2020 tarihinden itibaren sevk edilecektir. Piyasa çıkış tarihi tedarikçi kaynaklı olarak değişebilir. Siparişinizi oluştururken bu durumu göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim