Her biri alanında uzman olan çok değerli Çağdaş Yaşam dostlarımızın ortak emeklerinin ürünü olan kitabımızı 118 şubemizdeki yirmi bin üyemize, sayıları otuz yedi bini aşan mezunlarımıza ve her yıl burs verdiğimiz ortalama on altı bin öğrencimize, dostlarımıza ve ilgi duyan herkese sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Laiklik dine değil, din savunuzu görüntüsü altında belirli bir inancın diğerlerine üstünlüğünün topluma dayatılmasına karşıdır. Laiklik ilkesinin özel alanda her yurttaşın dini inançlarını dilediği gibi yaşamasına hiçbir itirazı yoktur. Laiklik ilkesi ile bağdaşmayan ve karşı durduğumuz, dini inançların kamusal alana taşınması, kamusal alanda dini tercihlerin belirleyici olmasıdır. Özlemimiz ve talebimiz, Laik Cumhuriyet'imizin kazanımlarının korunup geliştirildiği, demokrasinin tüm kuralları ve kurumları ile işlerlik kazandığı, insan haklarının dokunulmaz olduğu bir Türkiye'de yaşamaktır.

ÇYDD olarak bizler, dini inancı, etnik kökeni siyasi tercihi ne olursa olsun, "Atatürk Milliyetçiliği" ışığında, bütün yurttaşlarla barış ve kardeşlik içinde, bir arada yaşamak istiyoruz. Bu büyük idealimiz için mücadelemizi yılmadan sürdüreceğiz.

Laik ve demokratik Cumhuriyetimize sahip çıkma mücadelemize güç katacağına inandığımız kitabımızın okuru bol, yolumuz açık olsun.

Prof. Dr. Ayşe Yüksel
ÇYDD Genel Başkanı

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789759235949
Yayın Tarihi :0000-00-00
Emeği Geçenler :
Yazar   : Aysel Çelikel
Yazar   : Ahmet Yıldız
Yazar   : Birsen Gökçe
Yazar   : Emre Kongar
Yazar   : Gamze Yücesan-Özdemir
Yazar   : Harun Tepe
Yazar   : İbrahim Özden Kaboğlu
Yazar   : Korkut Boratav
Yazar   : Murat Katoğlu
Yazar   : Nergis Mütevellioğlu
Yazar   : Nurettin Abacıoğlu
Yazar   : Özer Ozankaya
Yazar   : Taner Timur
Yazar   : Zülal Kalkandelen
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler