Format Kitap
Barkod 9789755331997
Yayın Tarihi 2011-11-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 17.Baskı
Sayfa Sayısı 188
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Can Dündar; Celal Kazdağlı

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en büyük skandalını Çok Gizli damgalı dosyalara tıkıp hafızasına gömdü. 1996´nın Kasım ayında, bir pazar akşamı, Susurluk´ta iş kazası yapan bir Mercedes´ten dökülen kirli devlet sırları, geldiği kadar hızla uçup gitti gündemimizden... Devleti ele geçirmeye çalışan çeteler, iktidarı saran mafya ilişkileri, eski ülkücülerden özel time uzanan bir yasadışı örgütlenme, tam da çözülmenin eşiğine gelmişken tarihin tozlu raflarına kaldırıldı.
Oysa Meclis´in duruma el koyması, savcıların olayın üstüne gitmesi, kamuoyunun uyanık olması, medyanın özel araştırma ekipleri kurup işin peşine düşmesi gerekiyordu.
Olmadı.
Bu kitapta, 40 Dakika haber programının, Susurluk unutulmasın diye yaptığı araştırmaları bulacaksınız. Türkiye´de Gladyo tipi bir örgütlenmenin nasıl kurulduğunu; eski ülkücülerin nasıl yasadışı bir faaliyette görevlendirildiklerini; istihbarat teşkilatları arasındaki amansız rekabeti, başbakanların kullandıkları Özel Büroları; Güneydoğu´da sürdürülen mücadelenin nasıl hukuk dışına taşıp çeteler yarattığını; 12 Eylül öncesi provokasyonlardan Özal suikastına kadar bu çetelerin adının bulaştığı eylemleri; nihayet, devlet içindeki devletin, Ergenekonun gizli dünyasını okuyacaksınız. Ve bütün bu anlatılanların hesabının nasıl olup da hâlâ sorulmadığına şaşacaksınız.
Ergenekon´la tanışın!
Susurluk suskunluğa dönüşmesin!

devamını oku..
Kategori : Gazeteci Yazarlar
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 20
indirim
20.80
Liste Fiyatı : 26.00
Kazancınız : 5.20
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim