Hugo ödüllü yazar John Scalzi’nin yakın gelecekte geçen bilimkurgu - gizem türündeki Sendrom serisinin ikinci kitabı Frontal, sürükleyici bir macerayla birinci kitabın bıraktığı yerden devam ediyor.

Dünya genelinde milyonlarca insanın hareket kabiliyetini elinden alarak onları yatağa mahkûm eden Haden Sendromu’nun hâlâ bir tedavisi bulunamamıştır. Ancak insanlar türlü icat ve keşiflerle hastalığın olumsuz yanlarını en aza indirmeyi başarmışlardır. Sendromdan mustarip insanlar, yani Haden’lar, artık sipio denen robotik bedenler kullanarak fiziksel dünyada dolaşabilmektedirler, hatta kendilerine özgü Hilketa adında bir sporları bile vardır.

Hilketa’da, sipioları kontrol eden oyuncular birbirlerine kılıç ve baltalarla saldırır, amaç karşı takımda “keçi” olarak belirlenen sipionun kafasını koparıp sayı yapmaktır. Gerçekte ise kimse yaralanmaz, her şey aslında bir gösteridir. Bu vahşi ve mecazi anlamda kanlı spor giderek popülerleşmektedir. Ta ki ünlü bir Hilketa oyuncusu sahada can verene dek.

FBI Ajanı ve ünlü bir Haden olan Chris Shane, partneri Leslie Vann’le bu olayı araştırmak için işe koyulur. Soruşturmaları sırasında en az sporun kendisi kadar vahşi olduğunu keşfedecekleri Hilketa liginin karanlık yönlerini açığa çıkaracaklardır.

“John Scalzi dönemimizin mizahi yönü en kuvvetli ve okunması en kolay bilimkurgu yazarı.” –Joe Hill

“Frontal zekice yazılmış, fazlasıyla tatmin edici ve eğlenceli.” –Kirkus Reviews

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786052652220
Yayın Tarihi :2023-08-05
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Frontal (Sendrom 2. Kitap)
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :312
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : John Scalzi
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler