Bu derinlikli çalışma, modern psikolojinin temel taşlarını oluşturan on önemli psikolog ve kuramcının eserleri üzerine yapılmış önemli bir literatür taramasıdır. Yazarlar, okuyucuları bu zengin düşünce dünyasına götürürken, her bir psikoloğun kişisel ve akademik arka planını, kendi dönemlerindeki etkilerini ve daha geniş psikolojik literatürdeki yerlerini inceliyorlar.
Carl Gustav Jung'un derin arketipleri keşfi, Donald Woods Winnicott'un nesne ilişkileri kuramı, Erik H. Erikson'un psikososyal gelişim teorisi, Milton Hyland Erickson'un sıradışı hipnoterapi teknikleri, Viktor Emil Frankl'ın anlam arayışı felsefesi, Rollo R. May'in varoluşçuluk perspektifi, John Bowlby'un bağlanma kuramı, Louis Cozolino'nun nörobilim ile terapötik entegrasyonu, Carl R. Rogers'ın kişiselleştirilmiş terapisi, Virginia Satir'in aile terapisi kitaptaki yerini alıyor. Her biri alana kendi benzersiz katkısını sunan bu önemli kuramcıları yakından tanımak, yöntemlerine dair fikir edinmek için önemli bir başlangıç kitabı…
Bu kitap, psikolojiye meraklı herkes için hem bir rehber hem de ilham kaynağıdır.
İlk cildinin devamı olan bu kitapla birlikte, psikoloji tarihini çok geniş bir perspektiften tanımış; her bölümün sonundaki okuma önerileri ile de Türkçeye çevrilmiş kaynaklar üzerinden de ilgi duyduğunuz alanlardaki bilginizi genişletmek için hareket alanı sağlamış olacaksınız.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786256664005
Yayın Tarihi :2024-02-23
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :İnsanı Anlamanın Tarihi - II;Klasik Eserlerin İzinde Psikoterapi Pratiği
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :268
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Fatih Pulat
Yazar   : Mehmet Emin Sarıkaya
İlgili Eserler