Geçmişten Geleceğe Kriptoloji!
Bu kitapta kriptoloji alanının tarihsel süreç içerisinde gelişimi anlatılmıştır. Binlerce yıl öncesinden günümüze kadar bu alanda kullanılan birçok yöntem incelenmiş, bu yöntemlerin algoritma yapılarına değinilmeye çalışılmıştır. Kriptolojiyi en basit ha¬liyle kriptografi ve kriptanaliz olmak üzere iki alt alana ayırmak mümkündür. Krip¬tografi alanı bir bilgiyi anlaşılmayacak hale getiren tekniklerin tamamını içerirken, kriptanaliz alanı anlamsız bir metinden anlamlı bilgiyi elde etmeyi hedefleyen tek¬nikleri içerir.
Kitap bu noktada, kriptanaliz alanıyla karşılaştırıldığında kriptografi alanına daha fazla ağırlık vermiştir. İçerisinde anlatılan yöntemlerin birçoğu kriptografi alanının bir parçasıdır.
Kitap şifreleme alanına merak duyan, geçmişten günümüze farklı algoritmalarla şif¬releme ve şifre çözme işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak iste¬yenler içindir.
Ayrıca veri güvenliği konusunda teorik bilginin yanı sıra pratik bilgi sahibi de olmak isteyen yazılım geliştiriciler için bir kaynak niteliğindedir. İçerisinde bulunan yön¬temler mümkün olduğunca yalın bir dil kullanılarak anlatılmaya çalışılmıştır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786059129411
Yayın Tarihi :2016-02-05
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :320
Kapak :Karton
Kağıt :1.Hamur
Boyut :165 X 240
Emeği Geçenler :
Yayın Yönetmeni   : Barış Yücel Turan
Yazar   : Hüseyin Bodur
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler