Yazdığı hikaye, roman ve şiirleriyle çeşitli sıkıntılar yaşayan, hapislere düşen, daha sonra öldürülen ve uzun süre unutulan Sabahattin Ali, son yıllarda adeta yeniden keşfedildi ve kitapları en çok ilgi gören yazarlardan oldu.
Yazılmasının üzerinden yetmiş yılı aşkın bir süre geçtikten sonra en çok okunanlar listesinden adı eksilmeyen, Türkiye okurunun başucu kitaplarından olan Kürk Mantolu Madonna; Sabahattin Ali’nin en önemli romanlarından biri.
Çalıştığı dairede içine kapanık, ezilen, aşağılanan, ailesi tarafından da yokmuş gibi karşılanan, insanlardan uzak ve hayattan kopuk Raif Efendi’nin aslında müthiş bir hikayesi vardır. Berlin’de bir galeride gördüğü Kürk Mantolu Madonna tablosuna vurulmuş ve daha sonra resimdeki kadın Maria Puder ile hiç beklemediği büyük bir aşk yaşamaya başlamıştır.
Raif Efendi ve Maria Puder’in sürükleyici ve etkileyici aşkı sürprizlerle dolu ve beklenmedik gelişmelere yol açacaktır. Raif Efendi’yi dünyadan koparan, insanlardan uzaklaştıran, yalnızlığa iten hayatın romanı içinize işleyecek...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786259886480
Yayın Tarihi :2024-02-22
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Kürk Mantolu Madonna
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :224
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 215
Emeği Geçenler :
Yazar   : Sabahattin Ali
Editör   : İsmail Fatih Ceylan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler