“Eğitimin insan için uygun bir hâle getirilmesi, zamanımızın en önemli zorluklarından biridir. Bu kitap, bunu yapmanın tek yolunun neden öğretmenlik mesleğini onurlandırmak ve geliştirmek olduğunu inkâr edilemez bir şekilde ortaya koymaktadır. Dünyanın en önemli eğitim düşünürlerinden ikisi tarafından yazılan bu kitap, birçok ülkede başarısız olan reform hareketlerinin keskin bir eleştirisi ve işe yarayan tek strateji için güçlü bir manifestodur. Bu kitap, politika yapıcıların ve uygulayıcıların eğitimde nasıl düşündüklerini ve nasıl davrandıklarını kökten değiştirmelidir. Başarısızlığın bedeli, onların veya çocuklarımızın karşılayabileceğinden daha fazladır.”
Sir Ken Robinson
Woody Allen mizahi olarak “İnsanlık, tarihteki herhangi bir zamandan daha karmaşık bir karar noktasındadır. Seçeneklerimiz hayal kırıklığı, sonsuz umutsuzluk ve tamamen yok olmak. Bu üçünden doğrusunu seçebilecek bilgeliğe sahip olmak için hadi dua edelim.” demiştir. Öğretmenlik mesleğini reforme etmeye yönelik mevcut çabalar, bu şakayı gerçeğe dönüştürme tehlikesiyle karşı karşıya!
Bu alandaki dünya liderleri sayılan Andy Hargreaves ve Michael Fullan; bu kitapta deneyimsiz, ucuz ve kısa sürede umutlarını kaybeden bir öğretim kadrosuyla sonuçlanan politikalara karşı duruyor ve öğretmenliğin geleceğini dönüştürmek için çığır açan yeni bir gündem oluşturuyor.
Fikirlere, kanıta dayalı ve stratejik olarak güçlü bu kitap, öğretmenlerin ve öğretmenliğin artık eskimiş argüman ve klişeleriyle mücadele etmenize ve öğretmenlik mesleğinden, onu destekleyen sistemlerden daha fazlasını talep ederek mevcut gidişatı nasıl değiştirebileceğinize dair zengin bir içerik ve metodoloji sunuyor.
Çocukların eğitimine önem verenlerin asla görmezden gelmemesi gereken bir kitap!

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786258064155
Yayın Tarihi :2022-01-12
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Profesyonel Sermaye
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :296
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Michael Fullan
Yazar   : Andy Hargreaves
Çevirmen   : Burak Şen
İlgili Eserler