Format Kitap
Barkod 9786059706438
Yayın Tarihi 2018-03-28
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 472
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Orhan Gökçe

Siyaset Sosyolojisi, siyaset-toplum ilişkisini toplum perspektifinden inceleyen sosyal bilimlerde kendine özgü bir disiplindir. Bu açıdan siyaset sosyolojisi, öncelikli olarak iktidar ilişkileri, siyasal kişilik (kişilik tipolojileri), siyasal tutumlar, siyasal eğilimler, siyasal katılma, siyasal kültür, siyasal partiler ve bu süreçlerde siyasal aktör ve kurumların etkisi soruları ile meşgul olmaktadır.

Kitapta, siyaset sosyolojisi eleştirel ve ampirik bir bilim ya da anlamacı ve açıklayıcı bir bilim olarak kavrandığı için genel bir girişten sonra siyaset sosyolojisinin metodolojisi üzerinde durulmaktadır. Ardından siyaset, iktidar ve otorite kavramlarının anlamları ve birbiriyle ilişkileri açıklanmaya çalışılmaktadır. Bu kapsamda siyasal olan, Anglo-Sakson bakış açısından değil, bilhassa ve özellikle dost-düşman ayırımı perspektifinden ele alınarak irdelenmektedir. Bu bölümün ardından siyaset sosyolojisinin temel kavramları, konuları ve yaklaşımları ele alınıp tartışılmaktadır.

Kitap, siyaset sosyolojisine ilişkin tüm çağdaş fikirlerin, tüm anahtar kavramların güncel ve kısa-öz anlatımıyla bu alan ile ilk kez karşılaşan okuyucularını temel bilgiler ile donatmak amacı taşımaktadır. Bu açıdan kitap, konuya uluslar arası perspektiften genel ve kapsayıcı bir giriş yapmaktadır

devamını oku..
Etiketler : Sosyoloji
Kategori : Sosyoloji
Bu üründen 8 adet satılmıştır.
% 20
indirim
48.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 12.00

Stokta yok
Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle