İlk olarak 2002’de yayımlanan Ekonomi Politikası, bugüne kadar defalarca basıldı. Kitap, üniversitelerde ders kitabı olarak okutuldu, çeşitli mesleklere giriş sınavlarında temel soru kitapları arasında yer aldı. Yalnızca bir ders kitabı olmakla kalmadı, aynı zamanda ekonomi öğrenmek ve izlemek isteyenlerin de el kitabı haline geldi.

Bu kez kitap, güncel gelişmeleri de kapsayacak biçimde yeniden yazıldı. Kitabın eski baskılarından birini ellerinde bulunduranlar bu baskıyı alıp o eski kitapla karşılaştırdıklarında ekonomi politikasının nereden nereye geldiğini görebileceklerdir.

Kitap, bu yapısıyla öğrenciler için olduğu kadar ekonomi konularını merak edenler için de vazgeçilmez bir başvuru kitabı olma özelliği taşıyor.


“Mahfi Eğilmez ve Ercan Kumcu makroiktisat teorilerinin Türkiye ekonomisi karşısında düştüğü boşlukları dolduran önemli bir kitap yazdılar… Ekonomi Politikası kitabını iktisat öğrencilerine ve ekonomiyle ilgilenen herkese hararetle tavsiye ediyorum.”

Asaf Savaş Akat


“Kitabı, ekonomiyi merak eden her seviyedeki insan çok rahatlıkla okuyup anlayabilir. Bu kitap bir yap-boz resmi olan ekonominin parçalarını öyle bir bütünlük içinde ele almış ki ana resimden hiç kopmuyorsunuz ve keyifle ekonomik analiz öğreniyor, hatta ekonomik analiz yapmaya bile başlıyorsunuz.”

Yaşar Erdinç

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789751421562
Yayın Tarihi :2024-02-07
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Türkiye'de Örneklerle Ekonomi Politikası
Baskı Sayısı :29.Baskı
Sayfa Sayısı :296
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :134 X 198
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mahfi Eğilmez
Yazar   : Ercan Kumcu
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler