Hayatımda sahip olduğum tüm başarıları ufkumun geniş olmasına, girişimci olmama, çok çalışmaya ve asla pes etmemeye borçluyum. Yine başarımın en büyük nedenlerinden biri kendimden büyük insanlarla birlikte zaman geçirmek, onların konuştuklarını can kulağı ile dinlemek ve öğrendiklerimi hayatıma entegre etmemdir.

Bu, İzmitin küçük bir mahallesinde gariban bir ailenin çocuğu olarak doğan, bursla okuyan, cebinde parası olmadan evlenen ve ilk işini kuran bir girişimcinin insanı şevke getiren yaşam öyküsüdür. Türkiyenin ilk ıslak mendil markası olan, bugün 65 ülkeye ihracat yapan, 8inde pazar lideri olan Uninin kurucusu, nam-ı diğer mucit Ataman Özbay; cesaret, tutku, çalışkanlık, vizyonerlik ve proaktif kişilik özelliklerine sahip olan gerçek bir girişimcinin portresini sunuyor bize. İnsan isterse neleri başarabilir, neler yapabilir gözler önüne seren Özbay, Ailemde zengin yok, amcam, dayım, torpilim yok diyen arkadaşlara da örnek teşkil ediyor. İstemekle, inançla gelen başarıyı anlatıyor.

Bu kitap, her gencin elinin altında bulunması gereken bir eserdir. Bugün önünü en iyi şekilde görebilmek, en doğru yolu bulabilmek, geleceğini en iyi ve en doğru şekilde planlamak çabası içinde bulunan gençler için bir hayat rehberi olacaktır.
Prof. Dr. Aydın Esen
Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi

Her nesli içine çekebilen bir hayat hikâyesi bu. Yediden yetmişe herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği ve hayat ile ilgili ders alabileceği bir solukta okunacak özel bir eser.
Doç. Dr. Burcu Demirel Utku
Akademisyen

Zihinlerde yeni kapılar açacak bir kitap.
Ebru Cündübeyoğlu Mete
Sanatçı

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055286453
Yayın Tarihi :2019-11-27
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :216
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ataman Özbay
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler