Format Kitap
Barkod 9786059374019
Yayın Tarihi 2020-09-10
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 124
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Elif N. Demircioğlu

Günümüz rekabet ortamında işletmelerin rekabet üstünlüğü kazanarak pazar paylarını ve bunun sonucu olarak karlılıklarını arttırmada temel rekabet avantajı unsurlarından birisi kalitedir. Dolayısıyla işletmelerin müşteri memnuniyeti yaratarak satışlarını ve bunun sonucunda karlılıklarını arttırabilmelerinde yüksek kaliteli ürünleri sunması oldukça önemli olmaktadır.

Kalite, müşteri beklentilerine uygunluk olarak tanımlanabilmektedir. Bu doğrultuda işletmenin üreteceği ürünlerin, işletmenin hedef kitlesi olan müşterilerinin beklentilerini karşılayacak ürünler olması gerekmektedir. Bu sayede işletmeler müşteri memnuniyeti sağlayarak karlılıklarını arttırabileceklerdir. Kaliteyi sağlamanın ve dolayısıyla kusurlu ürünleri ortadan kaldırmanın işletme için elbette birtakım maliyetleri söz konusudur ki bunlar kalite maliyetleri olarak nitelendirilmektedir. Kalite maliyetleri önleme, değerlendirme, iç ve dış başarısızlık maliyetleri olarak sınıflandırılmaktadır.

Geleneksel olarak bilinenin aksine, kalite için yapılan yatırımlar arttıkça kalite maliyetleri artar bakış açısı bugün yerini, kaliteyi sağlamak ve kusurlu ürünleri önlemek yoluyla toplam kalite maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlanabileceği bakış açısına bırakmıştır. Öyle ki yapılan araştırmalar, önleme faaliyetlerine yapılan yatırım ile değerlendirme ve başarısızlık maliyetlerinin azaldığını, bu sayede toplam kalite maliyetlerinde azalma olduğunu göstermektedir.

devamını oku..
Kategori : Ekonomi
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 15
indirim
19.55
Liste Fiyatı : 23.00
Kazancınız : 3.45
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim