ORWELL’IN KÜLT ESERİ MUHTEŞEM ÇİZİMLERLE BULUŞUYOR!

1984 yılında, Okyanusya’nın Avrasya ile savaşı devam ediyorken, Winston büyük bir itaatsizlikle günlük tutmaya karar verir... Ayrıca siyah saçlı kız onunla iletişime geçtiğinde daha dikkatli olması gerekir. Çünkü Okyanusya’da evlilik dışı ilişkiler yasaktır, dostluklar yüzeysel kalmalı ve proleterlerin arasına karışılmamalıdır.

Dikkat edin! Düşünce Polisi ve Büyük Birader sizi izliyor!

Yazar Hakkında
George Orwell, 1903 yılında Hindistan’da doğan Eric Arthur Blair, bir yaşındayken annesi ile birlikte İngiltere’ye döndü. Eton College’da eğitim aldı. Yazma düşleri kuruyorsa da on dokuz yaşında Burma’da polis memuru oldu ancak bu iş için hissettiği sıkıntı hızla tiksintiye dönüştü. 1927’de sağlık durumunu bahane ederek istifa etti ve ömrünün geri kalan kısmında İngiliz emperyalizminin düşmanı olarak yaşadı. Yazı çalışmalarına aralıksız devam etti ve George Orwell takma adıyla 1933’de ilk romanını yayınladı: Down and Out in Paris and London (Paris ve Londra’da Beş Parasız). Roman yazarı olmanın yanı sıra pek çok meslek icra etti, öğretmen, kitapçı, gazeteci olarak çalıştı...
1936’da, Anti-Stalinci bir örgüt olan POUM (Marksist Birleşim İşçi Partisi) saflarında çarpışmak için karısıyla birlikte İspanya’ya geldi. Faşistlerden ziyade Stalinci komünistlerin yanlış yaklaşımlarından çok rahatsız oldu. Boynundan yaralandı, Londra’ya dönerek Homage to Catalonia’yı (Katalonya’ya Selam) yazdı ve ILP’ye (Bağımsız işçi Partisi) katıldı. İspanya tecrübesiyle artık değişmiş olan George Orwell yaşamı boyunca totaliter fikirlerle mücadele etti ve devrim umudunu hiçbir zaman yitirmedi. 1949 yılında yazdığı Nineteen Eighty-Four (1984) son kitabı oldu. 1950 yılında veremden öldü.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786256932012
Yayın Tarihi :2023-02-16
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :1984
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :232
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :195 X 265
Emeği Geçenler :
Yazar   : George Orwell
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler
%15
Sarmaşık

187.85221.00
SarmaşıkYekta Kopan