Bu kitap, göz alan, merak uyandıran ve hayran bırakan bir enginlikte bilgiyle dolu.

-Helene Cixios

Sayfalarını Başlangıç ile açan ve Son ile bitiren bu kitap; bilinen unsurlardan (karakter, anlatı, yazar) biraz daha alışılmadık olan unsurlara (sırlar, haz, hayaletler) uzanan çeşitli konuları barındırıyor. Bennett ve Royle, soyut izm kavramlarına bel bağlamak yerine, karmaşık fikirleri doğrudan edebi eserlerle örneklendirerek onları başarılı bir biçimde izah ediyor. Böylece sözgelimi Jane Eyre eserlerinin okunması, aynı zamanda ırk farklılıkları hakkında farklı düşünme yolları açarken; edebiyat ve gülme tartışmasında ise Chaucer, Raymond Chandler ve Monty Python'a da atıfta bulunuyor.

Her bölümü ilave okuma rehberiyle sona eren kitapta ayrıca sözlükçe ve bibliyografi de var. Kitabın dördüncü baskısı; hayvanlar ve çevre hakkındaki iki yeni bölümü içine katacak şekilde güncellenirken, okurlara yardımcı olacak bir web sitesi de okuma ve yazma hakkında indirilebilir bölümler sunuyor.

Çoğunlukla sıkıcı ve göz korkutucu biçimde teorik görülen bir alana yeni bir soluk getiren bu kitap, okurların hem okuma hem de çalışma edebiyatının heyecan verici olanaklarına kayıtsız kalmamasını sağlayacak...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786053143185
Yayın Tarihi :2019-01-23
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :480
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 215
Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Deniz Tekin
Yazar   : Andrew E. Bennett
Yazar   : Nicholas Royle
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler