Diğer Resimler

Bu kitap, bir dönüşüm süreci olarak kabul edilen ergenlik ve genç yetişkinlik döneminin özgün özelliklerini aktarmaktadır. Ergenin fizyolojik, zihinsel, psikososyal değişimleri; İçinde yaşadığı kültürle nasıl etkileştiği bilimsel verilerle açıklanmaya çalışılmıştır. İç ve dış çatışmaların kaynakları, aile yaşantısına etkileri, arkadaş ilişkilerinde farklılaşmalar dile getirilmiş, çatışmalarla baş etmede yetersiz olanların yaşadığı zorluklara değinilmiştir.
Anne-baba, öğretmenlerin ve diğer yetişkinlerin kucak açması gereken gençlerin yarının yetişkinleri olduğu düşünülürse, onları iyi anlamamız ve kuşak farkını göz önünde tutmamız gerekir. Unutmayalım ki her neslin problemleri farklıdır. 21 yüzyılda ise bambaşka... Her ergen farklı sosyal bağlamda yaşar. Ortak özellikleri olduğu kadar farklılıkları da göz ardı edilemez. Ergenlik ve Genç Yetişkinlik, Üniversitelerin Psikoloji ve Rehberlik ve
Psikolojik Danışmanlık bölümlerinde ders kitabı olarak kullanılmasının yanı sıra yetişkinlerin de genci anlamasına yardımcı olacaktır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789755339559
Yayın Tarihi :2021-03-24
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Ergenlik ve Genç Yetişkinlik
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :267
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : H. Nermin Çelen
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler