Diğer Resimler

Format Kitap
Barkod 9789755339573
Yayın Tarihi 2021-04-05
Orjinal Adı Loving With The Brain in Mind
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 414
Boyut 13.5 X 21

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mona DeKoven Fishbane

“Ustaca bir kitap… Kendinizi bu derinlikli ve zarif senteze bırakın.”
-DR. DANIEL SIEGEL, Önsözden

“Nihayet, sağlıklı çift ilişkileri hakkında bilimsel olarak bildiklerimizle beynin işleyişine dair öğrendiklerimizi birleştiren, muhteşem ve kolay okunabilir bir kitap! Bu kitabın her uygulayıcının kitaplığında yeri olmalıdır.”
-DR. JOHN M. GOTTMAN, Aşk Nasıl Sürdürülür kitabının yazarı

“Bu kitap, okuyucusunu yumuşak adımlarla bir çiftin gündelik sıkıntıları ve zaferlerinin ardındaki bilimsel bilgide gezdiriyor. Böylelikle de çiftlerle çalışan herkesin, çiftlerin psikolojik ve nörobiyolojik serüvenlerini öğrenmelerine ve bunların değerini kavramalarına olanak sağlıyor.”
-SUE JOHNSON, Duygu Odaklı Çift Terapisinin (DOÇT) kurucusu ve
Bana Sıkıca Sarıl: Hayat Boyu Sürecek Bir Aşk için 7 Görüşme kitabının yazarı

“Güzellikle işlenmiş bu kitapta Dr. Fishbane, zengin nörobilimsel araştırma bulgularını usta bir çift ve aile terapisti olarak biriktirmiş olduğu paha biçilmez ve engin tecrübesiyle birlikte dokumuştur. Bununla da uygulayıcı yetiştirenlere beynin en yakın ilişkilerimizi nasıl etkilediğini göstermiştir. Gayet kullanışlı uygulama önerileri ve canlı vak’a örnekleri vererek, beynin esnekliğini de hesaba katmak suretiyle, yaşam boyu sürecek sevgi ilişkilerinde meydana gelen etkileşim örüntülerini nasıl biçimlendirip-değiştirebileceğimizi açıklamıştır. O yüzdendir ki, kitabı uygulamalarını derinleştirip-zenginleştirmeleri için hem tecrübeli terapistlere hem de yeni başlayan terapistlere ısrarla öneriyorum.”
-DR. FROMA WALSH, Chicago Aile Sağlığı Merkezi Eş-Yöneticisi
Chicago Üniversitesi -Sosyal Hizmet Yönetimi ve Psikiyatri Bölümünde Mose ve Sylvia Firestone Emiretus Profesörü


“Mona Fishbane, nörobiyolojideki yenilikleri kapsamlı bir şekilde incelemiş ve bu çalışmaların çift terapisi açısından doğurgularını titizlikle göstermiştir. Ustalar ustası bir uygulayıcının aklıyla, derinlikli bilgiye sahip bir bilim insanının tecrübesini birleştirmiştir.”

-DR. DAN WILE, Amerikan Profesyonel Psikologlar Kurulu Üyesi, İşbirlikçi Çift Terapisinin (Collaborative Couple Therapy) kurucusu, California Üniversitesi Berkeley’de Klinik Profesör ve Balayı Sonrası: Çatışmalar İlişkinizi Nasıl Geliştirebilir kitabının yazarı

devamını oku..
Kategori : Psikoloji
Bu üründen 5 adet satılmıştır.
% 20
indirim
39.20
Liste Fiyatı : 49.00
Kazancınız : 9.80
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim