Genç Karaosmanoğlundan bir ilk kitap! Esra E. Karaosmanoğlu yazdığı öykülerle ilişkilere, insanlara, hayatın küçük ayrıntılarına başarıyla eğiliyor. Lezzetli bir öykü kitabı!

Esra E. Karaosmanoğlunun ilk kitabı Kum Şeytanları, dört yılı aşkın bir sürede yazılıp bir araya getirilen öykülerden oluştu. Birbirinden çok farklı konulara değinen bu öykülerin hepsi aslında insanın hallerine ilişkin... Yara almış ruhları anlatıyor Karaosmanoğlu, yazgıları ellerinden kayan insanların yaşam kesitlerini sunuyor... Kaderlerine yenik düşmüş kahramanların iç yolculuklarına ve devinimlerine tanık ediyor okuru ve daima yalnız olduğumuzu ustaca aktarıyor bize. Öykülerin beklenmedik sonlarına doğru sürüklerken, hayatın öngörülemezliğine de ortak ediyor sizi... Yazar, şiirsel bir dille yapıyor bunu, adeta sözcüklerle resimler çizerek...

Bir sabah uyandığımda, salonunun camına büyük puntolarla yazılmış bir yazı astığını görmüştüm: SATILIK. Altında sana ait olduğunu düşündüğüm bir telefon numarası vardı. Neden bilmiyorum, açıklamasını yapamıyorum, ama o an dayanılmaz bir istekle aramak istedim. Seni daha iyi görebileceğim bir pencerenin kenarına yaslanıp numarayı çevirdim. Telefonun uzun uzun çalmaya devam ederken ahizenin başında anlamsızca bir süre bekledin. Görebiliyordum seni. Cesaretini toplamak istercesine duruyordun ahizenin başında. Elin telefona uzandığında, sesimdeki yapaylıktan olabildiğince uzaklaşmak için çok gayret sarf ettiğimi hatırlıyorum. Ev hakkında bilgi istedim: Kaç odaydı, kaç metrekareydi, kaç tuvaleti vardı gibi, aslında hiç ilgilenmediğim soruları ardı arkasına sıraladım.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789944362238
Yayın Tarihi :2011-02-10
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :94
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Esra E. Karaosmanoğlu
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler