Format Kitap
Barkod 9786257880282
Yayın Tarihi 2020-07-17
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 344
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 160 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif
Editör   : İsmail H. Demircioğlu;Can Ozan Tuncer;Zakir Avşar

Yazarlar:İsmail Hakkı Demircioğlu, Ebru Demircioğlu, Zakir Avşar, Emrah Ayaşlıoğlu, Ömer Faruk Zararsız, Gülnihal Gökçe Ünal, Murat Cihangir, Mehmet Kurum, Mehmet Kaplan, Hakan Eren, Fatih Aslan, Bürke Uğur Başaranel, Bülent Sungur, Naci Akdemir, Yunus İnan, Özge Aydın, Gülçin Yüceer, Can Ozan Tuncer

Farklı disiplinlerde bilim insanlarını bir araya getiren bu çalışmada, Covid-19 salgınına bütüncül bir anlayış ile yaklaşılmış ve farklı boyutlardaki etkileri kritik bir bakış açısı ile değerlendirilmiştir. Çalışmanın birinci bölümünde; son dönemde yaşanmış büyük salgınlar incelenerek, bu salgınlar ışığında Covid-19 ile mücadele stratejileri üzerinde durulmuştur. İkinci bölüm ise Covid-19'un güvenliğe muhtemel etkileri üzerine odaklanmıştır; salgının suç ve suçluluğa etkileri, terör örgütlerinin salgın dönemi stratejileri, artan internet kullanımı ile ciddi bir sorun haline gelen siber suç mağduriyet riskleri ve salgın sonrası güvenlik algısı bu bölüm içinde ele alınmış ve bahse konu alanlarla ilgili risk analizleri yapılmıştır. Covid-19 salgınının ekonomi, teknoloji, sosyal yaşam, ruh sağlığı ve eğitim sistemi gibi farklı alanlardaki ve boyutlardaki etkileri üçüncü bölümde işlenmiştir. Son bölümde ise Covid-19 salgın süreci ve sonrasında Türkiye ve dünya güvenliğine yönelik projeksiyonlar yapılmış, bu dönemde kitlesel medyanın önemi ve alınan tedbirler incelenmiştir.
Disiplinler arası çalışmamızın başta salgın dönemi ve sonrası güvenlik ortamı olmak üzere, eğitim ve sağlık alanlarında yaşanan bilgi ve sağlıklı öngörü ihtiyacını giderme çabalarına katkı sağlamasını ve sonraki çalışmalara ışık tutmasını diliyoruz.

devamını oku..
Etiketler : Başvuru ve Diğer
Kategori : Sağlık - Tıp
47.00
Liste Fiyatı : 47.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim