"... 1459'dan 1821'e kadar üç yüz altmış sekiz yılda idam edilmiş kırk dört vezir-i azamın acıklı ve kanlı anılarını, tarihin kalın toz yığınları altından şöyle azıcık silkeleyerek çıkarmaya çalıştık...

Şehzadeler, şeyhülislamlar, yeniçeri ağaları, hasodabaşılar, bostancılar ve sarayların kuytularında durmadan birbirlerinin kuyularını kazmış olanların tümü de kitap raflarından uzanmış, el sallıyor gibiydiler.

Kaç yüzyıldan beri uyuyup durdukları mezarlarından, sağ oldukları günlere doğru yapmaya çalıştığımız bu ortak yolculuk artık hiçbirinin yanıt veremeyeceği küçücük bir soruyla yeniden geçmişe karışıyor.
'Değer miydi?'"

Çetin Altan, tarihimizin karanlıkta bırakılmış bir başka yüzünü, Osmanlı'da işlenen siyasi cinayetleri Tarihin Saklanan Yüzü 'nde anlatıyor. Daha önce yayımlanan İdam Edilen 44 Vezir-i Azamın Dramı, Öldürülmüş Şehzadeler ve Devrilmiş Padişahlar adlı kitapları tek bir başlık altında toplayan bu kitap, şimdiye dek su yüzüne çıkarılmak istenmemiş cinayetlerin insanı dehşete düşüren kanlı bir antolojisidir.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789751012104
Yayın Tarihi :2015-12-07
Orjinal Adı :Tarihin Saklanan Yüzü
Baskı Sayısı :5.Baskı
Sayfa Sayısı :272
Kapak :Karton
Kağıt :3.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Çetin Altan
Editör   : Ahmet Bozkurt
Yayın Yönetmeni   : Senem Davis
Grafiker   : Gökçen Yanlı
Düzeltmen   : Faruk Kırkan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler