BAĞIMLILIKLARI TÜM YÖNLERİYLE
ANLAMAK ve ANLATMAK
Bağımlılık, sanılanın aksine yaşamımızın fazlasıyla içinde, dört bir yanımızı sarmış ve artık ciddi şekilde mücadele edilmesi gereken bir hadise... Her ne kadar ilk anda aklımıza madde kullanımı veya kumar bağımlılığı gibi daha uç örnekler gelse de bağımlılığın çok daha masum görünen fakat gündelik yaşamı oldukça ciddi şekilde etkileyebilen birçok türü bulunuyor.
“Ne var yani birkaç saat telefona baktıysam?”, “Televizyonun karşısında tüm gün oturmaktan keyif alıyorum.”, “Oyuna girmezsem tüm kazandıklarım heba olacak.”, “Bir sigara keyfimiz var, olmasın mı?” gibi serzenişleri duymayanımız herhâlde yoktur.
Eğer yapmaktan çok keyif aldığınız bir eylemi bir türlü durduramıyorsanız veya bir işe çok önemli olmasına rağmen sırf keyif aldığınız etkinliği bırakamadığınız için başlayamıyorsanız çanlar sizin için çalıyor olabilir.
Tütün bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı, alışveriş bağımlılığı, yeme bağımlılığı, oyun bağımlılığı, akıllı telefon bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı.
Peki, sizin bağımlılık türünüz hangisi?
Kendinizde ya da çocuğunuzda hangi bağımlılığın olabileceğinden şüphe duyuyorsunuz?
Her kesimden insanı hedef alan bağımlılık sorununu ne yaratıyor olabilir?
Bu alana yıllarını vermiş kıymetli bilim insanlarıyla kaleme alınan Bağımlılık ve Bağımlılıklarla Mücadele; farklı bağımlılık türleri, nedenleri ve bu bağımlılıklara ilişkin çözüm önerilerini içeren bir başvuru kaynağı… Bu kitapta giderek yaygınlaşan davranışsal bağımlılıklar ve geçmişten günümüze tehdit olmayı sürdüren madde bağımlılıklarına ilişkin bilim dünyasında yürütülen araştırmaları ve uzmanların bakış açılarını bulacaksınız.
Hem profesyoneller hem de bağımlılıklar konusunda bilgi sahibi olmak isteyen amatör araştırmacılar için etkili ve öğretici bir kılavuz…

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786256774490
Yayın Tarihi :2024-04-19
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Bağımlılık ve Bağımlılıklarla Mücadele;Bağımlılık ve Bağımlılıklarla Mücadele
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :352
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Evren Erzen
Yazar   : İbrahim Kısaç
Yazar   : Davut Aydın
İlgili Eserler