Set İçindeki Kitaplar:
1. Seçme Öyküler 1 -Kent Hikayeleri
2. Seçme Öyküler 2 - Taşra Hikayeleri
3. Seçme Öyküler 3 - Kısa Hikayeler
4. Seçme Öyküler 4- Uzun Hikayeler
Dimov'un sakalı ise tüccarlarðn sakalına benziyordu. Tabii, Dimov eğer bir ressam ya da yazar olsaydı, o zaman herkes sakalının tıpkı Zola'ya benzediğini söylerdi.
"Çekirge"den
Mezarlıktan iyi bir ruh hâliyle döndük. Ama aradan bir hafta geçmeden, genelgelerle yasak edilmeyen, ne var ki tamamıyla izin de verilmeyen yaşam, o sert, o yorucu, o anlamsız hayat, yine eskisi gibi akıp gitmeye başladı.
"Kılıflı Adam"dan
‘Daha başka duygular...' diye düşünüyordu... ‘Bunlarda hiç duygu olmadığı çok doğru... İşte şimdi amirlerimin evine ziyarete gideceğim, imza defterine imza atacağım... Bütün bunları yaparken insan hiçbir şey duymuyor ki! Öyle işte, boþu boşuna... Yani bir çeşit tebrik makinesi...'
"Ünlem İşareti"nden
Klasik Rus edebiyatında eleştirel gerçekçiliğin en gerçek, en olgun temsilcisi sayılan Çehov, hikâyeleriyle Rus edebiyatını olduğu kadar dünya edebiyatını da zenginleştirmiştir. "Yazı yazma sanatı, aslında kötü yazılanları çizme sanatıdır," sözleriyle yazı anlayışını ifade eden; yalın dili ve ilk bakışta sıradan görünen çarpıcı karakterleri ile Çehov, derinliğin resmini yüzeyde yapmayı başarmış ender yazarlardan biridir.
Kent Hikâyeleri, Çehov'un sadece mekân değil, bürokrasinin, yoksulluğun, çözümsüzlüğün, yalnızlığın merkezi olarak da ele aldığı kenti, çeşitli şekillerde sergilediği hikâyelerden yapılmış bir seçki, bir okuma önerisidir.
Hasan Ali Ediz'in güzel Türkçesi ile...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786051722078
Yayın Tarihi :2019-09-04
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Çehov Seçme Öyküler Seti - (4 Kitap Takım)
Baskı Sayısı :3.Baskı
Sayfa Sayısı :880
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Anton Pavloviç Çehov
Çevirmen   : Hasan Ali Ediz
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler