Cinsel Kuram Üzerine Üç Deneme Kısa Özet
1850’lerde başlayıp, 1939’a dek süren uzun, bereketli yaşamında Freud, Dünya’ya önemli değerler katmıştır. Ünlü nörolog, psikanaliz biliminin kurucusu olarak kabul edilmektedir.
Lisede Latince, Fransızca ve İngilizce öğrenirken kendi çabalarıyla İbranice, İspanyolca ve İtalyanca öğrendi. Başarılı, bilgiye aç bir öğrenciydi. Goethe`nin yapıtlarından etkilenerek tıp okumaya karar verdi.
Yahudi bir aileden gelen Freud, üniversite yıllarında Yahudi düşmanlığıyla karşılaştı, çevresinden dışlandı. Ancak yaşadığı bu sorunlar, onun çalışmalarını daha da derinleştirmesini sağladı. 1876 yılında fizyolojist Brücke`nin laboratuvarına girdi, burada anatomopatoloji ve insan sinir sistemi üzerine araştırmalar yaptı. 1881`de tıp öğrenimini bitirdi. 1883`te dönemin ünlü beyin anatomisi ve nöropatoloji uzmanı Dr. Theodor Meynert`in yönetiminde psikiyatri kliniğinde asistan olarak çalışmaya başladı.
Bilgi açlığını çok fazla kitap, bilim için yeni ve aydınlatıcı keşifler, hastalar içinde gidermiştir. Bu açlığın meyvelerini 2023 dünyasında hâlâ toplanmaktadır.
Kırmızı Ada Yayınları olarak, Freud’un birbirinden değerli kitap ve makalelerini derlemek ve basıyor olmaktan büyük kıvanç duyuyoruz.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789944496148
Yayın Tarihi :2023-07-10
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Cinsel Kuram Üzerine Üç Deneme
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :136
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Sigmund Freud
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler