Yayınevimizde daha önce yayımlanan ´´Kadınlar Neden Yazdıkları Her Mektubu Göndermezler´ adlı kitabın yazarı Darian Leader´ dan kadın-erkek ilişkisine yönelik eğlenceli ve düşündücürücü bir kitap daha, Leader bu kitabında, verilen sözlerden çok, tutulmayan sözlerin anlamı üzerinde duruyor ve buradan hareketle kişinin hayatında olmayan şeylerle ilişkilerini irdeleyerek kadınla erkeğin hayatlarındaki bu yokluklara nasıl tepki verdiğini
araştırıyor. Leader, aslında kadınla erkek arasında yaşanan sorunların ve yanlış anlamaların cinsiyetten çok, kişisel kaynaklı olduğu inancında. Piyasada bolca bulunan o kılavuz kitapların belli erkek veya kadın şablonları çizdikleri için insanı yanlış yönlendirdiklerini, iki kişi arasındaki duygusal bağın sırf belli biyolojik etkilenmelerle belirlenemeyeceğini, dolayısıyla ne bazı çekici parfümlerle ne de belli tavırlarla bir kişiyi kendinize asla aşık edemeyeceğinizi ve aşık olamayacağınızı savunuyor... Aşk, ne zaman ortaya çıkıyor peki? Leader bu cevap vermek için Rebecca, Dört Nikah Bir Cenaze, Ahlaksız Teklif gibi filmlerdeki sahneleri tıpkı psikanaliz seanslarındaki gibi bir çözümlemeye tabi tutuyor. Kitap boyunca psikanaliz vakalardan örnekler sunuyor; bu vakaların Freudcu yorumlarını veriyor ve son olarak Lacan´ ın yorumlarından yola çıkarak onları yeniden ele alıp irdeliyor.
İş İşten Geçtikten Sonra Verilen Sözler, kılavuz kitapların o her derde deva hazır cevaplarından çok, insan doğasına yakın sorularla çıkıyor okurun karşısına.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789755392721
Yayın Tarihi :2000-01-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :İş İşten Geçtikten Sonra Verilen Sözler
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :227
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :196 X 135
Emeği Geçenler :
Yazar   : Darian Leader
Çevirmen   : Şen Süer Kaya
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler