Format Kitap
Barkod 9786257052764
Yayın Tarihi 2020-08-22
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 208
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 160 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hakan Şevki Ayvacı

Yazar(lar): Hakan Şevki Ayvacı, Hakan Türkmen, Sedat Uçar, Elif Atabek Yiğit, Emine Çil, Mehtap Yıldırım, Mustafa Ergun, Sibel Er Nas, Arzu Kirman Bilgin , Tuba Demircioğlu, Pelin Köseoğlu,


İnsanoğlunun doğaya olan merakı, doğayı anlama ve açıklama çabası yüzyıllardır uğraş verdiği bir alandır. Dolayısıyla bunu amaç edinen fen bilimlerini öğrenmek ve bu bilgileri öğretmek de önemini hiç yitirmemiştir. Fen Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları adlı bu kitap tıptan iletişim teknolojilerine kadar günlük hayatın her alanında hayatımızın içinde olan uygulamaları güncel yöntem ve teknikler kullanarak öğretebileceğimizi anlaşılır ve basit uygulamalarla anlatmayı amaçlayan bir bilimsel eserdir. Bu kitapta, fen bilimleri öğretimine ilgi duyan her bireyin faydalanabileceği teorik bilgilerin yanda, öğretim sürecini içine alan uygulamalara da yer verilmiştir.

Dünyada ve buna paralel olarak ülkemizde nitelikli bir fen bilimleri eğitim-öğretim süreci gerçekleştirebilmek, bu alanda bilimsel çalışmalar yapan bilim insanlarının daima üzerine eğildiği, farklı çözümler geliştirmeye çalıştığı bir problem durumu olmuştur. Oldukça geniş konu ve uygulamaları içerisinde barındıran fen bilimleri öğretiminde her geçen gün yeni bir yaklaşım, kuram, model, yöntem ve teknik bilim insanları tarafında ortaya çıkarılıyor ve kendisine fen bilimleri öğretim sürecinde uygulama alanı bulmaya çalışıyor. Bu gelişmelerin yanında geçmişten günümüze taşıdığımız bilimsel okur-yazar birey yetiştirme gibi fen bilimleri öğretiminin temel hedefleri de bu öğretim sürecini etkilemektedir. Bu kapsamda hazırlanan Fen Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları kitabı ülkemizde fen bilimleri öğretimine karşı duyarlığın arttırılmasına büyük katkılar sağlayacak bir bilimsel eser olacaktır.

devamını oku..
Etiketler : Eğitim
Kategori : Akademik
30.00
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim