Format Kitap
Barkod 9786054764556
Yayın Tarihi 2013-09-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 240
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Eren Erdem

Devrimci Muslumanlar bir suredir hemen herkesin ilgisini çekiyor. İsyan ve İslam şiarıyla 1 Mayısa katıldılar; başından itibaren Gezi Direnişinin ön saflarında yer aldılar. Sivas Katliamını lanetlediler; beş yıldızlı otellerde değil TOMAların önunde iftar açtılar. Mulk Allahındır diyerek abdestli kapitalistleri lanetlediler; İslamın özel mulkiyete bakışını tartışmaya açtılar.

Peki, kim bu Devrimci Muslumanlar? İslama, siyasete, iktidara, insan ilişkilerine ve gundelik hayata bakışları nasıl? Neye dayanarak İslamın devrimci olduğunu söyluyorlar? Ezilenlerin İslamı derken neyi kastediyorlar? Neden surekli padişahlardan, sultanlardan değil de yalnız yaşayan ve yalnız ölen Ebu Zerden, Habeş bir köle olan Bilalden bahsediyorlar?

Devrimci Muslumanların önde gelen isimlerinden Eren Erdem, yeni kitabı Devrim Ayetlerinde işte bu soruları yanıtlıyor. Abdestli Kapitalizm, Şeytan Evliyaları ve toplatılması istemiyle dava açılan Nurjuvazi isimli kitaplarıyla bilinen Erdem, Devrim Ayetlerinde yine ezber bozuyor. Dinin özu eşitlenmektir diyen Erdem din elbisesi giyerek siyaset yapan ya da servet edinenlerin uykularını kaçıracak gerçekleri aktarıyor. Devrim Ayetleri, kulaktan dolma bilgilerle yaşanan İslam anlayışını tumden dönuşturme iddiasıyla geliyor.

devamını oku..
Etiketler : Din
Kategori : İnceleme
% 20
indirim
11.11
Liste Fiyatı : 13.89
Kazancınız : 2.78
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.