Format Kitap
Barkod 9786054539963
Yayın Tarihi 2016-08-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 296
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Salih Mercan

Kurtuluş Savaşı'yla birlikte iktisadi, ticari ve diğer sahalarda da Milli Mücadele başlatılması gerekmekteydi ve bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak Türkiye'nin sanayi ve ticaretini geliştirmek amacıyla çalışmalara yön ve hız verildi.
Cumhuriyet kurulduğu sırada ve kuruluşu izleyen yıllarda, ülkemizde kuvvetli teşebbüs sermayeleri mevcut olmadığından halkımız ancak küçük ölçekte sanayi işlerine ve orta büyüklükte sermayelerle yapılabilecek bazı imalata girişebilmiş ve büyük mikyasta yapılması lazım gelen sanayi işlerinin ise hariçten gelen sermayeler tarafından veya hükümet teşebbüs ve yardımı ile meydana getirilmesi zarureti hasıl olmuştu.
Cumhuriyetle beraber vücuda getirilen ve iktisadi gelişmeyi hızlandıran kurum ve kuruluşlar, ülkemizde yetişen hammaddelerin sadece rençperi değil, aynı zamanda imalcisi durumunu gerçekleştirmiştir. Her kurulan fabrika, yalnız onu kuranın kar ve zararı ile ilgili hususi bir teşebbüsü değil, aynı zamanda ülke iktisadının seviyesi üzerine doğrudan doğruya etkili olan bir amil olarak ele alınmıştır.

devamını oku..
55.56
Liste Fiyatı : 55.56
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim