Format Kitap
Barkod 9789944931618
Yayın Tarihi 2008-08-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 202
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Tomanbay

Düğün dünyamızdaki birbiriyle bağlantılı iki önemli sorun, su kıtlığı ve iklim değişikliğidir.
Su Kıtlığı sorunu, önceleri dünyanın belirli bölgelerini ilgilendirirken, giderek dünyanın genelini kapsamaya başlamış ve 1970´li yıllardan itibaren uluslararası kamuoyunu meşgul etmiş bir konudur.
İklim Değişikliği sorunu ise özellikle 1992 yılında gerçekleştirilen RİO Zîrvesi´nde uluslararası gündeme ciddi olarak girmiş ve o günden beri de dünya kamuoyunu artarak meşgul etmeye başlamıştır.
İklim değişikliği ya da genel kabul görmüş tanımıyla Küresel Isınma dünya su kaynakları üzerindeki olası etkileriyle su sorununu daha da karmaşık, kapsamlı ve çözümü zorlaşan bir duruma getirme özelliğine sahiptir.
Bu nedenle bu iki sorun, son yıllarda uluslararası toplantılar, çalışmalar ve tartışmalarda birbiriyle bağlantılı bir şekilde ele alınmakta ve olası çözümler birlikte düşünülmektedir.
Elinizdeki kitap, her iki sorunu da birlikte ele alarak genel hatlarıyla tanımlamış, olası çevresel ve sosyal gelişmelere dikkat çekmeye çalışmış, böylelikle de konuya genel olarak ilgi duyanlarla, araştırmacılara ışık tutmayı amaçlamış bir kaynaktır.

devamını oku..
% 35
indirim
9.03
Liste Fiyatı : 13.89
Kazancınız : 4.86
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.