Format Kitap
Barkod 9789753880893
Yayın Tarihi 1996-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 379
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Sigmund Freud
Çevirmen   : Ayhan Eğilmez

Freud, Olgu Öykülerinin bu cildinde dört ünlü olguyu sunmaktadır. Kurt Adam 1907 yılında sağaltım için başvuran yirmiyedi yaşında bir genç adamdır ve saplantılı korkulardan ve dayanılmaz saldırgan itkilerden yakınmaktadır. Hastanın sağaltımı bir yıl sürmüş ve ruh sağlığını yeniden kazanmıştır.
Dresden´de yargıç olan Dr. Schreber paranoid sanrıları olan bir hastadır. Freud´a hasta olarak başvurmamış, çözümlemesi kendi özyaşam öyküsünü anlattığı Anılar adlı yapıtı temel alınarak gerçekleştirilmiş. Bu olgu Freud´a paranoya ile bastırılmış edilgin eşcinsellik arasında sıkı bağlar olduğu şeklindeki kuramını yayımlama olanağı sağlamış ve Schreber´in düşlem ve sanrılarının ayrıntılı ve şaşırtıcı derecede açık anlatımı bu görüşlerini desteklemiştir.
Kurt Adam öyküsü Freud´un en uzun, en karmaşık ve en ünlü olgu öyküsüdür. Çocukluğunda kurtlara karşı histerik bir korkusu ve dinsel saplantıları olan zengin ve genç bir Rus hasta Freud tarafından dörtbuçuk yıl süreyle sağaltılmıştır.
Son öykü onsekiz yaşındaki güzel ve zeki bir eşcinsel kızın tamamlanmamış çözümlemesidir. Bu öyküde Freud kadın eşcinselliğini daha derin bir biçimde ele almıştır.

devamını oku..
Etiketler : Psikoloji
Kategori : Genel Konular
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 15
indirim
25.50
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 4.50
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim